top of page
dwml zrodlo.jpg

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY MUZYCZNE!

Drohiczyńskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej działają na terenie naszej diecezji od kilkunastu lat. Skupiają ludzi, którzy przez śpiew chcą zbliżać się do Boga. Wspólnie rozwijają swoje muzyczne pasje i tworzą wspólnotę Kościoła!

Dla kogo są warsztaty?

Ta edycja przeznaczona jest dla osób dorosłych. Nie musisz mieć ukończonej szkoły muzycznej, nie musisz też mieć doświadczenia w śpiewie. Grunt to niezły głos, dużo chęci

i zapał do pracy.

Jak to działa?

Zapisujesz się przez formularz poniżej i wpłacasz zadatek do 15 października. Po tym terminie będą dostępne do pobrania na tej stronie materiały do samodzielnego przygotowania się

(to później pomoże Ci się odnaleźć na warsztatach). Przyjeżdżasz na warsztaty! Reszta informacji na dole strony.

Prowadzący

Rafał Maciejewski

Rafał Maciejewski – śpiewak, baryton, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, uczeń prof. L. A. Mroza oraz mgra A. Niemierowicza. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Doktorant Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu prof. dr hab. Urszuli Kryger. Trzon jego repertuaru stanowią wokalne utwory sakralne kompozytorów takich jak: J. Rheinberger, M. Reger, A. Dvorzak, ale bliska jest mu również twórczość świecka, m.in. P. Czajkowskiego, F. Chopina, F. Schuberta, J. Brahmsa oraz G. Mahlera. Regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. W roku 2016 zdobył wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na I Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej w Katowicach. Rafał Maciejewski zajmuje się również prowadzeniem zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, organizuje i współtworzy warsztaty muzyki liturgicznej w Polsce. W latach 2005–2015 organista w jednej z łódzkich parafii. Obecnie kantor łódzkiego klasztoru OO. dominikanów. W latach 2011–2013 wykładowca Szkoły Kantorów w Krakowie, od 2014 roku wykładowca Szkoły Śpiewu Liturgicznego przy klasztorze OO. Dominikanów na warszawskim Służewie.

rafal.jpg

Najważniejsze informacje organizacyjne

Zapraszamy na warsztaty muzyczne To jest źródło, które po raz kolejny poprowadzi Rafał Maciejewski.

 

Dla kogo?

Dla wszystkich dorosłych, którzy skończyli 25 lat. Zapraszamy także rodziny z dziećmi - dzieci powyżej 3 lat będą miały zapewnioną opiekę w czasie zajęć dla rodziców.

 

Kiedy?

27-29 października. Rozpoczynamy w piątek o 18, a kończymy w niedzielę w okolicach południa. Jeżeli nie możesz uczestniczyć w całości, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym.

 

Gdzie?

Siemiatycze, dom rekolekcyjny sióstr karmelitanek - miejsce, gdzie odpoczywa dusza i ciało

 

Co?

Warsztaty muzyczne, czyli wspólne śpiewanie. Będzie to czas na rozwijanie swoich muzycznych pasji pod okiem wyjątkowego prowadzącego. Nie zabraknie też momentu na wyciszenie i modlitwę.

 

Koszty:

Koszt (z noclegiem i wyżywieniem) - 260 zł, dzieci (4-7 lat): 100 zł, dzieci poniżej 3 lat: za darmo. Istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztatach bez nocowania - wtedy koszt to 60 zł (dodatkowe opłaty za posiłki, jeżeli zostanie to zaznaczone w ankiecie)

Uwaga: konieczne jest wpłacenie zadatku w wysokości 50 zł na numer konta: 

odbiorca: Mateusz Gołoś

numer rachunku: 57102044760000810201037415 

tytuł to: imię nazwisko, zadatek na warsztaty muzyczne 

 

do 15 października - tylko wtedy masz zagwarantowane miejsce. Zadatek nie podlega zwrotowi.

 

Zapisy

Do 15 października pod linkiem: https://forms.gle/m9wnRvi8Z2nPWHXX8


 

Masz pytania? Pisz! liturgia.drohiczyn@gmail.com

bottom of page