top of page

Kolonie ministranckie

Serdecznie zapraszamy chłopców ze służby ministranckiej w wieku 9-14 lat na wakacyjne półkolonie do Bielska Podlaskiego.

kolonie.jpg

Szczegółowe informacje

1. Kolonie przeznaczone są dla aktywnych w służbie ministranckiej chłopców z terenu diecezji drohiczyńskiej. Mogą zgłaszać się także kandydaci. Wiek: 9-14 lat.

2. Kolonie rozpoczynają się w niedzielę 14 lipca o godz. 11.00 w Domu Formacji DSL w Bielsku Podlaskim przy parafii Matki Bożej z Góry Karmel (ul. Mickiewicza 61a).  Kończą się w sobotę 20 lipca o godz. 14.00.

3. Kosz udziału w koloniach wynosi 550 zł ze śpiworem (każdy otrzyma prześcieradło i obleczoną poduszkę. Gdyby ktoś chciał skorzystać z obleczonej kołdry należy dopłacić 50 zł). W cenie jest nocleg, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + zależnie od planu dnia podwieczorek lub drugie śniadanie) oraz wszystkie materiały. W planie jest jedna wizyta w McDonald's lub KFC - opłata we własnym zakresie.

4. Na kolonie należy zabrać swój strój liturgiczny, Pismo Święte, długopis, ładniejsze ubranie na Msze Święte, kapcie na zmianę oraz wygodny strój na zajęcia. Mile widziany jest strój sportowy dla wszystkich a także buty na orlik dla chłopców, którzy będą chcieli grać w piłkę.

5. W czasie trwania warsztatów chłopcy pozostają pod opieką duszpasterzy i animatorów Duszpasterstwa Służby Liturgicznej naszej diecezji.

6. W planie kolonii są przewidziane wycieczki poza Bielsk Podlaski, w tym m.in.:

- park linowy w Doktorcach

- Puszcza Białowieska

- Ziołowy Zakątek w Korycinach

- park trampolin i kino w Białymstoku

7. Na miejscu przewidziane są zajęcia integracyjne, manualne i sportowe, m.in.:

- turnieje w Fifa, piłkarzyki, bilarda

- warsztaty PIZZERMENA

- zawody "Strongmen"

- zajęcia artystyczne 

8. W planie są również zajęcia ministranckie - warsztaty asysty ministranckiej i spotkania w grupach tematycznych.

9. W celu zgłoszenia należy uzupełnić formularz:

https://forms.gle/KH2sYtsetset98Mg7

Na podanego w formularzu maila wysłane zostaną dodatkowe dokumenty, które należy wydrukować, uzupełnić i dostarczyć w dniu rozpoczęcia kolonii.

7. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy liturgia.drohiczyn@gmail.com lub telefoniczny ks. Mateusz Gołoś  - diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej (518331041).

bottom of page