top of page

Triduum Paschalne

Najważniejszy okres liturgiczny całego roku trwa tylko 3 dni. Piękne celebracje liturgiczne tego okresu wymagają często odpowiedniego przygotowania. Chcemy służyć pomocą w tym dziele poprzez przygotowanie ministrantów do pomocy kapłanom w organizacji asysty liturgicznej w parafiach.

Błogosławieństwo animatorów i ceremoniarzy_Drohiczyn_17.06_edited.jpg

Szczegółowe informacje

1. Warsztaty przeznaczone są dla aktywnych w służbie ministranckiej chłopców z terenu diecezji drohiczyńskiej. Mogą zgłaszać się także kandydaci. Wiek: od 5 klasy szkoły podstawowej.

2. Warsztaty rozpoczynają się w piątek 15 marca 2024 o godz. 18 w Domu Formacji DSL w Bielsku Podlaskim przy parafii Matki Bożej z Góry Karmel (ul. Mickiewicza 61a).  Kończą się w niedzielę 17 marca o godz. 14.00.

3. Kosz udziału w warsztatach wynosi 80 zł ze śpiworem (pościel +10 zł). W cenie jest nocleg, pełne wyżywienie i wszystkie materiały.

4. Na warsztaty należy zabrać swój strój liturgiczny, Pismo Święte, długopis, ładniejsze ubranie na Msze Święte, kapcie na zmianę oraz wygodny strój na zajęcia. 

5. W czasie trwania warsztatów chłopcy pozostają pod opieką duszpasterzy i animatorów.

6. W celu zgłoszenia należy uzupełnić formularz:

https://forms.gle/sL1BqnsAwT1PUVRk6

Na podanego w formularzu maila wysłane zostaną dodatkowe dokumenty, które należy wydrukować, uzupełnić i dostarczyć w dniu rozpoczęcia warsztatów.

7. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy liturgia.drohiczyn@gmail.com lub telefoniczny ks. Mateusz Gołoś (518331041).

bottom of page