top of page

Rodzinne muzykowanie

W dniach 25-27 listopada w domu rekolekcyjnym „Porcjunkula” w Serpelicach odbyły się kolejne warsztaty muzyczne zorganizowane przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej diecezji.


Po październikowych warsztatach przeznaczonych dla młodzieży, tym razem do wspólnego śpiewania zostali zaproszeni dorośli wraz z całymi swoimi rodzinami. Faktycznie, w blisko 40-osobowej grupie nie zabrakło dzieci, z których najmłodsze uczestniczyły w warsztatach na ramionach swoich śpiewających rodziców.


Warsztaty prowadził Rafał Maciejewski – znany w całej Polsce w środowisku muzyki liturgicznej dyrygent i śpiewak, który poprowadził już kilkadziesiąt warsztatów na terenie całego kraju. Pod jego okiem grupa naszych diecezjan miała okazję nie tylko szlifować swój warsztat wokalny, ale także spojrzeć na muzykę liturgiczną jako na miejsce głoszenia Dobrej Nowiny.


Rekolekcyjnemu charakterowi tych warsztatów sprzyjało także otoczenie pięknej przyrody i klasztoru Ojców Kapucynów. Wspólna modlitwa i śpiew pozwoliły w wyjątkowy sposób wejść w przeżywanie Adwentu. Uczestnicy zgodnie podkreślali wyjątkowość tego doświadczenia. Wszyscy czekamy na kolejne warsztaty!17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page