top of page

MINISTRANCI W KOŚCIELE I… NA HALI!

Formacja służby liturgicznej obejmuje wiele przestrzeni życia młodego człowieka. Jedną z nich jest sport, który angażuje tak wielu ministrantów. Nie bez przyczyny św. Jan Paweł II mawiał: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”. Dlatego w sobotę 11 lutego odbył się kolejny diecezjalny turniej ministrancki w piłkę nożną zorganizowany przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej diecezji. Tym razem skorzystaliśmy z gościny Parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie. W turnieju wzięło udział 35 drużyn i łącznie blisko 350 ministrantów łącznie z 20 parafii naszej diecezji.


Turniej rozpoczął się wspólną Mszą Świętą w węgrowskiej Bazylice, podczas której modliliśmy za całą rodzinę ministrancką w naszej diecezji. Ksiądz Prałat Leszek Gardziński, jako delegat księdza biskupa, w homilii podkreślał wartość wspólnego spotkania i znaczenie Eucharystii w życiu każdego ministranta.

Następnie odbyły się rozgrywki w trzech kategoriach wiekowych na obiektach sportowych węgrowskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, Zespołu Szkół im. J Kochanowskiego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Podczas trwania kilkugodzinnych rozgrywek ministranci mieli świetną okazję do spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń. Dzięki życzliwości miejscowego księdza dziekana otrzymali również ciepły posiłek. Po wielu godzinach zabawy i rywalizacji otrzymaliśmy następujące wyniki:

KATEGORIA MINISTRANT (2011-2015)

1. Bielsk Podlaski Karmel

2. Kosów Lacki

3. Boćki

KATEGORIA LEKTOR MŁODSZY (2007-2010)

1. Brańsk

2. Perlejewo

3. Sokołów Podlaski Konkatedra

KATEGORIA LEKTOR STARSZY (2002-2006)

1. Sokołów Podlaski Konkatedra

2. Sadowne

3. Kamionna

Każda zwycięska drużyna otrzymała puchar, dyplom oraz upominek dla każdego zawodnika. W każdej kategorii rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju. Zwycięzcy w każdej kategorii będą reprezentować naszą diecezję na rozgrywkach ogólnopolskich w Gnieźnie, które odbędą się w dniach 26-27 czerwca.Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia, a w szczególności Księdzu Prałatowi Leszkowi Gardzińskiemu, dziekanowi węgrowskiemu; Ks. Mateuszowi Roguskiemu, wikariuszowi z węgrowskiej Bazyliki; dyrekcji szkół, na terenie których odbywały się rozgrywki; kapłanom i opiekunom za zorganizowanie drużyn parafialnych i dobrą współpracę; alumnowi Szymonowi Myszkowskiemu oraz uczestnikom diecezjalnego kursu animatora naszej diecezji (Karol Koc, Filip Sobótka, Przemysław Smorczewski, Maciej Dmitruk, Jakub Olszański, Piotr Myszkowski, Dominik Gołoś) za koordynację całego projektu. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich ministrantów, którzy z wielkim zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem sprawili, że to spotkanie na długo zostanie w pamięci wszystkich organizatorów i uczestników.14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentáře


bottom of page