top of page

Króluj nam, Chryste!


Od wielu lat Duszpasterstwo Służby Liturgicznej organizuje kursy lektorskie i ceremoniarza, w których bierze udział wielu starszych ministrantów z naszych parafii. Tym razem do wspólnej przygody zostali zaproszeni ministranci młodsi – chłopcy z klas 4-7, którzy wzięli udział w warsztatach ministranckich w Drohiczynie w dniach 11-13 listopada. Grupa 41 osób z różnych parafii naszej diecezji spotkała się na cały weekend, by zintegrować się i ćwiczyć w nowych umiejętnościach.

Założenie warsztatów było proste – nauka przez zabawę i aktywność. Dlatego program opracowany przez ceremoniarzy uczestniczących w kursie animatora zawierał w sobie mnóstwo różnych aktywności i był bardzo różnorodny. Ministranci np. wzięli udział w liturgicznej grze terenowej z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, grali w ministranckie koło fortuny, pracowali z 2 metrową atrapą kielicha mszalnego oraz wysłuchali mini-wykładu, po którym nastąpił quiz internetowy. Nie zabrakło również czasu na zabawę i rozgrywki piłkarskie.

Bardzo ważnym elementem była wspólna modlitwa, udział we Mszy Świętej w intencji zmarłych kapłanów pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra oraz przygotowanie niedzielnej asysty w drohiczyńskiej katedrze. Ministranci również zwiedzili nasze seminarium duchowne oraz odwiedzili kościół pofranciszkański. Cały weekend minął błyskawicznie! Ministranci umocnieni i zadowoleni już czekają na kolejne ministranckie warsztaty.17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page